wtorek, 26 lutego 2019

Torebki w klimacie boho


W zeszłym roku na pracowni dostępne były różne rodzaje toreb ze sznurka.Dzisiaj powracają - w troszeczkę innej odsłonie . Takie w klimacie boho, z lekka hipisowskie oraz typowo letnie torby np. na plażę.Poniżej zobaczycie zdjęcia moich toreb i dwóch rodzajów skrajnie różniących się od siebie jakościowo i cenowo sznurków.A teraz troszeczkę o tym na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup wyrobów ze sznurka bawełnianego lub decydując się wydać pieniądze na warsztaty z użyciem tego sznurka ( ma szerokie zastosowanie - od toreb, koszyków, chodników, dywaników, puf, makramy, a i to nie wszystko) .
Otóż, moi Drodzy: sznurek sznurkowi nie równy! Możemy kupić dobrej jakości sznurek lub "nadziać się" na sznur...ówkę. Wszystko jest ok gdy jesteśmy świadomi tej różnicy i wiemy, że jaka jakość taka cena. I tak: 100 m dobrej jakości sznurka to koszt około 27 - 29 zł (na zdjęciu jasnoróżowy), 100 m miernej jakości sznurka to koszt nawet już od 12 zł (siwy sznurek). Splot dobrej jakości sznurka jest zwarty i gładki, a wypełnienie jest rzeczywiście wypełnieniem. Sznurek kiepskiej jakości: to słaby, rzadki splot i wypełnienie równie marne, nie dające usztywnienia: 2,3 nitki.
Tak jak napisałam, wszystko jest w porządku gdy jesteśmy tego świadomi, gorzej gdy zostajemy nabici w przysłowiową butelkę i płacimy za kit tyle co za hit ;)

1 komentarz: